از نویسندگان محترم تقاضا می‌شود زمان ارسال مقاله جدید، حتماً اسامی نویسندگان را به طور کامل در سایت وارد نمایند.

رعایت اخلاق انتشار

 • گزارش یافته‌ها: نویسنده مسئول مکاتبه، مسئول نهایی محتوای کل مقاله ارسالی می‌باشد. نویسندگان متعهد هستند یافته‌های خود را به‌طور کامل گزارش کنند و در ارائه یافته‌ها و تفسیر آن‌ها دقت ویژه داشته باشند. مقاله باید حاوی جزئیات و منابع کافی باشد به‌نحوی که امکان دسترسی سایر پژوهشگران به مجموعه داده‌های یکسان جهت تکرار پژوهش وجود داشته باشد.
 • سرقت علمی: نویسنده مسئول مکاتبه مقاله باید از این که تمامی مطالب ذکر شده حاصل پژوهش وی و همکاران ایشان که اسامی آنها مندرج در مقاله است، اطمینان حاصل نموده و منشأ و اصالت هر یک از مجموعه داده‌ها به‌کار گرفته شده را مشخص کند.
 • اصالت: مقاله باید کاری جدید و اصیل باشد. نویسنده نمی‌تواند مقاله‌ای را که کل یا بخشی از آن در جای دیگری تحت بررسی است و یا قبلاً به نشریه دیگری ارسال شده به نشریه اقتصاد پولی و مالی بفرستد.
 • تشکر و قدردانی: نویسندگان باید به مراکز یا افرادی که در شکل‌گیری پژوهش آن تأثیرگذار بوده‌اند اشاره نموده و قدردانی نمایند.همچنین در صورت نیاز حامی مالی پژوهش در این بخش ذکر شده و مورد قدردانی قرار می گیرد.
 • تألیف اثر: همه نویسندگان مندرج در مقاله باید در کار پژوهش مساعدت و همکاری جدی داشته و در مقابل نتایج پاسخگو باشند. اعتبار و امتیاز نویسندگی یا تألیف باید به نسبت مساعدت‌های بخش‌های مختلف تسهیم شود. نویسندگان باید مسئولیت و اعتبار کار را تقبل کنند. نویسنده مسئول مکاتبه که مقاله را به نشریه ارسال می‌نماید باید یک نسخه یا پیش نویس مقاله را به همه نویسندگان مشترک و همکار ارسال و رضایت آن‌ها را جهت ارسال مقاله به نشریه و انتشار آن کسب کنند.
 • تضاد منافع: نویسندگان موظفند هر گونه تضاد منافعی را که بر نتیجه پژوهش آن و یا تفسیر یافته‌ها تأثیرگذار بوده است مطرح نمایند و منابع مالی حامی پژوهش خود را ذکر کنند.
 • بازبینی مقاله: اگر نویسنده‌ای متوجه اشتباه یا بی دقتی مهمی در اثر خود شود، موظف است مراتب را به سرعت به سردبیر نشریه اقتصاد پولی و مالی اطلاع داده و در فرآیند بازبینی و اصلاح مقاله همکاری نماید.
 • حق نشر: حق نشر برای نویسندگان محفوظ خواهد بود و آنان می‌توانند مقالاتشان را در واسپارگاه‌ها آرشیوسازی کنند. این بدین معنی است که از این مقالات به‌راحتی می‌توان استفاده کرد؛ مادامی که به آن‌ به‌درستی استناد شود.

نحوه ارسال مقاله:

ابتدا نویسنده مسئول مقاله پس از ثبت نام در سایت نشریه، باید وارد بخش ارسال مقاله شده و کلیه اطلاعات خواسته شده را به دقت تکمیل نماید.

صفحه مشخصات مقاله

صفحه مشخصات مقاله شامل عنوان مقاله، اسامی نویسندگان و مرتبه علمی آنها به فارسی و انگلیسی و ایمیل نویسنده مسئول بوده و به‌صورت جداگانه در قسمت فایل‌های مکمل روی سایت بارگذاری شود.

معرفی داوران پیشنهادی

از نویسندگان محترم تقاضا می‌شود زمان ارسال مقاله، در صورت امکان اسامی 3 داور پیشنهادی که در زمینه مقاله ارسالی تخصص کافی داشته و در دانشگاه یا موسسه ای غیر از محل اشتغال نویسندگان مقاله مشغول به کار هستند، معرفی نمایند.

نوع مقاله

در زمان ارسال مقاله حتماً نوع مقاله پژوهشی انتخاب شود. این نشریه فقط مقاله های پژوهشی انتشار می دهد. برای آشنایی بیشتر با نحوه انتشار مقالات در این نشریه می‌توانید در شماره‌های گذشته نشریه جستجو کرده و نمونه‌هایی از مقالات چاپ شده را مشاهد نمایید.

محتوا

متن کامل مقاله در نرم افزار MS-Word  نوشته شده و هر مقاله بایستی دارای عنوان، چکیده فارسی، واژه‌های کلیدی به فارسی، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج و بحث، نتیجه‌گیری، منابع و چکیده مبسوط انگلیسی باشد.

صفحه آرایی

متن مقاله روی کاغذ A4 بدون هر گونه آرم و نشان، با فاصله 1.5 بین خطوط و 2 سانتی‌متر از حاشیه‌ها نوشته شود.

کلیه صفحات مقاله باید دارای شماره بوده و تعداد صفحات مقاله، بدون درنظر گرفتن چکیده مبسوط انگلیسی از 20 صفحه تجاوز نکند.

فونت

کلیه کلمات فارسی مقاله با قلم­ فارسی B zar  سایز 12 و کلیه کلمات انگلیسی مقاله با قلم Times New Roman سایز 10 نوشته شود.

 فرمول‌ها

تمام معادلات و فرمول‌ها چپ چین بوده و با عددی که در منتهی علیه سمت راست در داخل پرانتز آورده می‌شود، شماره‌گذاری گردند.

شکل‌ها و جدول‌ها

عناوین شکل‌ها و جدول‌ها به صورت فارسی نوشته شود.

شماره جدول و شکل به‌صورت توپر  (Bold) بوده و کلیه شکل‌ها و جدول‌ها بدون کادر باشند. 

شماره و عنوان هر جدول در بالای آن به‌صورت وسط چین نوشته شود.

منابع

تمام منابع فارسی و انگلیسی مورد استفاده در داخل متن و پایان متن باید به انگلیسی نوشته شود.

سال‌های شمسی به میلادی تبدیل شوند.

مؤکداً توصیه می شود برای تهیه لیست منابع و ارجاع به منابع در داخل متن از پایگاه‌های اطلاعاتی مربوط استفاده شود.

برای آشنایی بیشتر با نحوه ارجاع دهی، می‌توانید در شماره‌های گذشته نشریه جستجو کرده و نحوه ارجاع دهی در داخل متن و پایان متن مقالات چاپ شده را مشاهد نمایید.

چکیده مبسوط انگلیسی

این بخش باید بین 700 تا 1000 کلمه بوده و همه‌ی بخش‌های زیر را دارا باشد:

 1. Title
 2. Introduction
 3. Materials & Methods
 4. Results & Discussion
 5. Conclusions
 6. Keywords

جهت تطبیق ویراستار، چکیده مبسوط فارسی  به همراه چکیده مبسوط لاتین در یک فایل ارسال شود.

*این نشریه هنگامی که مقاله برای چاپ پذیرفته شود، مبلغ 2000000 ریال جهت هزینه های ویراستاری و ... از نویسندگان به صورت پرداخت آنلاین از سامانه دریافت می نماید.